Akcie

Boli sme pozvaný na otváranie nového modelárskeho letiska pri obci Stará Lesná. Na letisko sme prišli už v piatok.

Tohto roku som bol prvý krát na tejto modelárskej akcii. Bohužiaľ som musel vynechať akciu Čmelák v Holešove (zaúradovala Coronakríza a ja som sa bál ísť na Moravu).

Tak ma kamaráti presvedčili a vybral som sa do Halenkovic. Ešte som tam nebol, tak som bol veľmi zvedavý. Letisko je za dedinou vo velmi peknom prostredí. Trávnatá plocha dokonalá. Počasie na lietanie vyšlo na jednotku, večerné búrky už ani moc nevadily.

V Abraháme som ešte nikdy nebol. Bol som zvedavý, aké to je letisko. Po príchode v piatok na obed som musel konštatovať, že super. Ale najviac super bolo, že som sa opäť stretol s výbornými kamarátmi. Foxovanie, to je súťaž modelov FOX, ktorej duchovný otec je Jaro Beragg.

Nultý ročník zletu modelov vojenských lietadiel.

V dňoch 11. a 12.7.2020 sa na letisku Jasná uskutočnil nultý ročník  „Zletu modelov vojenských lietadiel“.

Tak sme tú sezónu nakoniec zahájili. Plánovaný termín sme museli kvôli počasiu presunúť o týždeň, ale vyplatilo sa. Krásny slnečný deň, slabý vetrík, aj keď niekedy kolmo na dráhu. Michal navaril vynikajúci guláš a parta modelárov. No čo viacej sme si mohli priať. Spokojnosť žiarila na všetky svetové strany. japro

Tak dnes som po týždni a úpravách konečne zaletel Kmotra. Lyžinu som opravil a z bloku 3kg olova sa mi podarilo urezať 620gr. A to bolo presne ono. Opäť vlek bez problémov (vďaka Michal za vlek).