Akcie

Víkend pripravil krásne počasie pre všetkých, ktorý sa vybrali na Očovú. Za náš klub sa zúčastnili len Jano Procházka a Radek Pospíšil.

 

Dňa 26.6.2021 sa na modelárskom letisku Očová uskutočnilo 2. kolo súťaže. Jednalo sa o dolietanie slovenskej časti pretekov z roku 2020, kedy sa pre Covid-19 nemohlo uskutočniť.

Boli sme pozvaný na otváranie nového modelárskeho letiska pri obci Stará Lesná. Na letisko sme prišli už v piatok.

Tohto roku som bol prvý krát na tejto modelárskej akcii. Bohužiaľ som musel vynechať akciu Čmelák v Holešove (zaúradovala Coronakríza a ja som sa bál ísť na Moravu).

Tak ma kamaráti presvedčili a vybral som sa do Halenkovic. Ešte som tam nebol, tak som bol veľmi zvedavý. Letisko je za dedinou vo velmi peknom prostredí. Trávnatá plocha dokonalá. Počasie na lietanie vyšlo na jednotku, večerné búrky už ani moc nevadily.

V Abraháme som ešte nikdy nebol. Bol som zvedavý, aké to je letisko. Po príchode v piatok na obed som musel konštatovať, že super. Ale najviac super bolo, že som sa opäť stretol s výbornými kamarátmi. Foxovanie, to je súťaž modelov FOX, ktorej duchovný otec je Jaro Beragg.

Nultý ročník zletu modelov vojenských lietadiel.

V dňoch 11. a 12.7.2020 sa na letisku Jasná uskutočnil nultý ročník  „Zletu modelov vojenských lietadiel“.